Kilian ogrody

Masz pytania? Zadzwoń:
886 242 930

Pielęgnacja

Pielęgnacja ogrodu to proces nieustanny, który powinien być wykonywany regularnie i sumiennie. Wszelkie zaniedbania w tym zakresie dość szybko popsują pierwotny efekt i spowodują, że na marne pójdą zarówno włożona praca, jak i wydane pieniądze. Warto o tym pamiętać już na etapie, kiedy zakładany jest nasz ogród. Tym bardziej, że coraz częściej pojawiają się tam naprawdę cenne egzemplarze roślin, których utrata z powodu zaniedbania byłaby z pewnością bolesna dla ich właścicieli. O ile pewne podstawowe czynności (takie choćby jak np. koszenie trawnika) można z powodzeniem wykonać we własnym zakresie, o tyle zabiegi wymagające wiedzy specjalistycznej i odpowiednich maszyn/narzędzi warto powierzyć wykwalifikowanym ogrodnikom. Po pierwsze - skuteczność takich zabiegów będzie z pewnością większa, po drugie – uniknie się w ten sposób szkód spowodowanych np. niewłaściwym doborem środków chemicznych. W efekcie pieniądze przeznaczone na bieżącą pielęgnację będą wydane w sposób bardziej efektywny.

Nasza oferta skierowana jest zarówno do prywatnych właścicieli ogrodów jak również firm i instytucji chcących powierzyć pielęgnacje terenów zielonych  profesjonalistom.

 
Stały pakiet pielęgnacyjny - jest najkorzystniejszą i najpopularniejszą formą współpracy  jaką oferujemy. Zakres prac oraz ilość wizyt  ustalamy indywidualnie, dostosowując się do potrzeb klienta. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką gamę pakietów,  wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nasi ogrodnicy mogą być u Państwa zarówno raz w tygodniu  (Pełny pakiet całoroczny) jak i  trzy razy w roku (Pakiet podstawowy)
 
Korzyści płynące  z tej formy współpracy:
 • Zakładamy kartę ogrodu.
 • Dzięki doświadczeniu i wiedzy prace wykonywane są  o odpowiednich  porach.
 • Stała  współpraca daje nam możliwość znacznego obniżenia kosztów, przez co możemy zaproponować Państwu o wiele niższe stawki niż w przypadku jednorazowej usługi.
 • Stałe zlecenia traktowani są priorytetowo. 
 • Rozliczenie  na zasadzie abonamentu (istnieje możliwość rozłożenia kosztów na 12 miesięcy).
 • Wypoczynek w pięknym i zadbanym ogrodzie bez konieczności ciężkiej i mozolnej pracy.

Podejmujemy się również jednorazowej opieki.

Jeżeli klient sam dba o swój ogród, a potrzebuje pomocy gdyż nie ma ochoty wspinać się na jabłoń w celu jej przycięcia, bądź nie ma zamiaru kupna specjalistycznego sprzętu tylko po to aby wykonać wertykulację swojego trawnika. Umawiamy się wówczas na indywidualna usługę.

Oferowane przez nas prace pielęgnacyjne obejmują:

 • Koszenie trawnika (trawniki ozdobne kosimy raz na tydzień, a trawniki użytkowe co dwa tygodnie).
 • Zasilanie i podlewanie trawnika po koszeniu.
 • Koszenie zarośli również na trudnych terenach.
 • Formowanie oraz przycinanie żywopłotów.
 • Nawożenie roślin.
 • Formowanie i cięcie drzew i krzewów.
 • Cięcia sanitarne i „kosmetyczne.”
 • Zabezpieczanie części zdrewniałych drzew i krzewów po cięciu odpowiednimi środkami ochronnym.
 • Pielenie chwastów.
 • Zwalczanie szkodników i chorób roślin.
 • Dosadzanie czy przesadzanie roślin.
 • Zabezpieczanie drzew, krzewów oraz bylin przed mrozami materiałem izolacyjnym (suchymi liśćmi, słomą lub agrowłukniną zimową).
 • Porządkowanie zbiornika wodnego, usuwanie zaschniętych pędów i liści roślin.
 • Pielęgnacja sadów – wykonujemy: formowanie korony drzew i krzewów owocowych, odmładzanie starych drzew i krzewów (wiele gatunków zawiązuje kwiaty wyłącznie na jednorocznych pędach), wycinkę zbędnych egzemplarzy, opryski zwalczające choroby i szkodniki.
 • Opryski odstraszające komary i kleszcze.
 • Zwalczanie chwastów i mchu na podjazdach, kostce brukowej.
 • Zwalczanie chorób i szkodników roślin ozdobnych, warzywnych i sadowniczych.

Proponujemy szereg usług dla polepszenia wyglądu państwa trawnika:

 • Zwalczanie chwastów na trawniku - większość chwastów dwuliściennych usuniemy łatwo przy pomocy herbicydów, we wczesnych fazach rozwojowych roślin. Często wystarczy przeprowadzenie prawidłowego nawożenia trawnika odpowiednią dawką nawozu azotowego, dla zwiększenia konkurencyjności trawy nad chwastami
 • Wałowanie trawników– wykonuje się najczęściej po zimie, zabieg ten ma na celu dociśnięcie do korzeni gleby rozsadzonej w trakcie zimy przez lód.
 • Napowietrzanie ( aeracja) trawników- głównym celem zabiegu jest rozluźnienie podłoża, dzięki czemu zwiększa się wyraźnie masa korzeniowa, a także zdolność regeneracyjna rośliny.
 • Wertykulacja trawników -Polega na pionowym nacinaniu darni w celu usunięcia powstałego filcu z obumarłych pędów traw. Przy okazji pozbywamy się w dużej mierze chwastów wieloletnich. Dzięki wertykulacji następuje przewietrzenie warstwy korzeniowej i strefy krzewienia rośliny.
 • Piaskowanie trawników -przeprowadza się bezpośrednio po aeracji i wertykulacji. Zabieg ma na celu wypełnienie powstałych otworów darni przez co zwiększa się przyrost korzeni i pędów rozłogowych czego efektem jest bardziej gęsta darń. Polepszeniu ulega tarze przepuszczalność wodna podłoża.
 • Zwalczanie chorób traw -Wykonując zabiegi opisane powyżej znacznie wykluczamy pojawienie się chorób grzybowych, co eliminuje konieczność stosowania środków chemicznych. Gdy choroba jest zaawansowana dobieramy odpowiednie fungicydy.
 • Ręczne usuwanie pojedynczych chwastów z trawnika i rabat oraz klombów

Koszenie trawnika Andrychów, Kęty, Wadowice

Koszenie trawnika jest jedną z najczęstszych czynności pielęgnacyjnych, wykonywane systematycznie  wzmacnia system korzeniowy trawnika utrzymując jego  pierwotne walory estetyczne. Podejmujemy się koszenia trawnika w Wadowicach, Kętach, Andrychowie oraz okolicznych miejscowościach. Dysponujemy specjalnym sprzętem, który umożliwia skoszenie trawy nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Za każdym razem dokładnie czyścimy teren z pozostałości pokosu. Nasze usługi oferujemy klientom indywidualnym oraz firmom. Zachowujmy czystość wokół trawników znajdujących się przy domach jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz firmach. Pielęgnacja trawników to nasza specjalność, dlatego bez względu na to, czy zamówią Państwo koszenie trawnika w Wadowicach, Andrychowie czy Kętach to możecie być pewni, że powierzone zadanie zostanie wykonane profesjonalnie, szybko i w dogodnym terminie.

Cięcie żywopłotu: Andrychów, Kęty, Wadowice

Z jednej strony żywopłot chroni przed ciekawskimi spojrzeniami oraz izoluje od odgłosów z ulicy. Z drugiej stanowi efektowną granicę ogrodu i doskonałe tło dla innych roślin. Aby móc zachować jego estetyczny wygląd konieczne jest regularne cięcie żywopłotu. To podstawa pielęgnacji obok nawożenia, podlewania i odchwaszczania. Jeśli chcieliby Państwo powierzyć dbałość o swój żywopłot specjalistom to zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy cięcie żywopłotu w Andrychowie, Kętach oraz Wadowicach. Dopilnujemy, by Państwa żywopłot był gęsty i zdrowo rósł. Mamy świadomość, że uzyskanie dobrze rozbudowanego i szczelnego żywopłotu jest czynnością wymagającą dużego zaangażowania, cierpliwości oraz czasu, którego często w natłoku codziennych obowiązków brakuje, dlatego też oferujemy nasze kompleksowe usługi. Jeśli szukają Państwo fachowców, którzy zajmą się Państwa ogrodem, wpisując w wyszukiwarkę frazy: „Cięcie żywopłotu Andrychów”, „Cięcie żywopłotu Kęty” lub „Cięcie żywopłotu Wadowice” to zapraszamy do kontaktu z nami! Oprócz usługi cięcia żywopłotów oferujemy także inne usługi ogrodnicze, by tereny zielone wyglądały zawsze czysto i pięknie.

Działamy na terenie: Andrychów, Kęty, Wadowice, Żywiec